Cebula

Wszystko o cebuli ...
.: MENU :.

  Co to jest cebula
  Cebula uprawa
  Cebula właściwości
  Cebula w leczeniu cukrzycy
  Cebula na wypadanie włosów


Cebula własciwości

Cebula jest członkiem lilia rodziny , ścisły związek z czosnkiem. Jest on często nazywany "królem warzyw" ze względu na ostry smak.

Istnieje wiele odmian cebuli ¾ białe, żółte, czerwone i zielone kule. Różnią się także rozmiar, kolor i smak. Mniejsze cebule są w wielu odmianach, takich jak zielona cebula lub szczypiorek scallion, który obejmuje, porów i szalotki.

Im mniejsza cebula, tym bardziej ostry są. Oni są tymi, które sprawiają, że Twoje oczy wodą podczas cięcia ich, gdy organicznej siarki jest zwolniony.

Odżywcze

Istnieją znaczne różnice w składzie różnych odmian i też różnić w zależności od stopnia dojrzałości i długości przechowywania.

Cebula jest anty-septyczny, który jest bogaty w witaminy A, B i C. Jest silnym źródłem kwasu foliowego, wapnia, fosforu, magnezu, chromu, żelaza i błonnika pokarmowego.

Korzyści dla zdrowia

Korzyści dla zdrowia

Starożytne wynika, że cebula zostały wykorzystane już w 4000 pne jako panaceum na wiele chorób. W II wojnie światowej, opary pasty cebuli stosowane w celu zmniejszenia bólu i przyspieszyć gojenie się ran żołnierzy.

Nawet teraz, znajdziemy wiele właściwości leczniczych tego dynamitu żarówki:

Anemia: wysokiej zawartości żelaza w cebuli sprawia, że korzystne w leczeniu niedokrwistości.

Antykoagulantu: Tylko przez jedzenie średnio pół surowej cebuli dziennie może znacznie obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegają zawałom serca.

Przeciwzapalne: leki przeciwzapalne w cebuli są przydatne w zmniejszaniu objawów zapalnych takich jak zapalenie stawów i dna moczanowa.

Anti-septycznego: Walki zakażenia bakteriami, w tym E. coli i salmonelli, i jest skuteczny przeciwko gruźlicy i zakażeń dróg moczowych, takich jak zapalenie pęcherza.

Ciśnienie krwi: Czy jeść surowe lub gotowane, cebula przyczynić się do obniżenia ciśnienia krwi w sposób naturalny. Również rozrzedza krew, rozpuszcza skrzepy krwi i jasne krwi niezdrowych tłuszczy.

Cholesterol: Gastronomia pół surowej cebuli dziennie średnio znacznie przyczynia się do prawidłowego zakrzepicy, obniża cholesterol LDL i zapobiega atakom serca.

Rak jelita grubego, profilaktyki: Fruktooligosacharydy w cebuli stymulować rozwój dobrych bakterii w jelitach i pomaga zmniejszyć ryzyko nowotworów rozwijających się w jelicie grubym.

Zaparcia i wzdęcia: Dodać cebulę wiele w kuchni, aby pomóc złagodzić przewlekłe zaparcia i wzdęcia.

Cukrzyca: Chrom pomaga w cebuli "komórki diabetyków odpowiednio reagować na obniżenie poziomu insuliny i poprawy tolerancji glukozy.

Leki moczopędne i oczyszczające krew: Pomoc counter płynów, nerkowych, zapalenie stawów i dna moczanowa.

zaburzenia słuchu: W niektórych kultury, waty zanurza się w soku z cebuli i włożyć do ucha, aby wyłączyć dzwonienie w uchu.

Wypadanie włosów : badania wykazały, że stosowanie soku z cebuli w skórę głowy dwa razy w tygodniu przez 2 miesiące powoduje odrastanie włosów. Na pewno o wiele tańsze, że ci, tonik do włosów.

booster immunologicznej: ostry smak krwi zwiększa krążenie i powoduje pocenie się. Przydatne w zimne dni do odwrócenia infekcji, obniżają gorączkę i pot przeziębienia i grypy.

Osteoporoza: Związek został ostatnio zidentyfikowany w cebuli, która zapobiega działalności złamanie kości. Szczególnie korzystne dla kobiet, które są w grupie ryzyka osteoporozy, jak przechodzą menopauzę.

Dróg oddechowych: Zmieszać równe ilości soku z cebuli i miodu i Wziąć 3-4 łyżeczki tej mieszanki na dobę. Pomaga płynny śluz i zapobiega jego powstaniem. Jest to również jeden z najlepszych eliksir zapobiegawcze przeciwko przeziębieniom.

wzmocnienie Sex : Cebula jest silnym afrodyzjakiem i plasuje się na drugim tylko czosnek. Do tego biała odmiana jest najbardziej efektywne.

Zakażenie dróg moczowych: Zagotować trochę cebuli w wodzie do połowy wody odparowuje. Sito wody cebulą, pozostawić do ostygnięcia i picia. Właściwości antybakteryjne pomagają złagodzić uczucie pieczenia w oddawaniu moczu.

Konsumpcja porady

Kupując cebule, wybierz cebule, które są dobrze ukształtowane, mają suche i ostre zewnętrznej skórki . Unikaj tych, które już kiełkuje lub oznaki rozpadu, więdnięcie wierzchołków lub przebarwienia.

Cebula może być przechowywany w temperaturze pokojowej, ale zachować je w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od jasnego światła, aby zapobiec korzenie winorośli. Nie należy umieszczać ich razem z ziemniakami, ponieważ będą one wchłaniać wilgoć i gazu etylenu z ziemniaków i rot szybciej.

Aby uniknąć łez podczas cięcia cebuli, chill cebulę przez około godzinę przed peelingiem lub obrać w wannie z wodą. Jest to związki siarki, który ukaże się w powietrzu, że podrażnia oczy. cebula Cut mają być przechowywane w hermetycznych w celu uniemożliwienia utleniania. Zużyć w ciągu jednego lub dwóch dni.

Uwaga

Mimo, że cebula ma wiele korzyści dla zdrowia, są również bardzo silne. Jak w coś dobrego, zawsze pamiętać, aby zabrać tylko z umiarem.